SUNUMMAT TEKNİĞİYLE

YGS TEMEL MATEMATİĞİNİ

EVİNİZE HOCA GÖNDEREREK

SADECE 3 GÜNDE ÖĞRETİYORUZ.

İnandırıcı değil. Ama bu sayfayı sonuna kadar okursanız inanmaktan öte hayran kalacaksınız.

Bir dershaneye gittiğinizde YGS matematik konularını öğretmek için planlanan ders saati 35 derstir. Bu 35 ders 40 ar dakikadır. Bu 40 dakikaların 5 dakikası geldi gitti yoklamadır. 10 dakikası yazın arkadaşlar. Yazdık mı arkadaşlar şeklinde geçer. Yani net olarak 25 dakikalık bilgi akışı olur. 35 derste YGS matematiğini bitirmek demek aslında 35 tane 25 dakikalık bilgi akışı demektir. Bu ise tam 875 dakika eder. Bu ise saat olarak en fazla 15 saat eder.

Yani aslında 15 saatte öğretilmektedir. İşte biz aşağıda ayrıntılı olarak anlatmış olduğumuz olayda bu 15 saati 18 saat olarak 3 güne yaymaktayız.

Aşağıdaki maddeleri dikkatle okursanız bahsettiğimiz olayı nasıl uyguladığımızı öğreneceksiniz. Eğer anlamadığınız bir yerler olursa beni 0 506 417 19 45  ten arayıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bu olayı şu şekilde yapmaktayız.

 1. Önce 0 506 417 19 45 numaralı telefonumuzdan bizi arıyorsunuz.
 2. Adresinizi, öğrenci isimlerini ve sınıf bilgilerini, velilerinin isimlerini ve telefonlarını alıyoruz. Bu yöntem en fazla 4 kişilik öğrenci gruplarına uygulanmaktadır.
 3. Bu programı uygulayacağımız tarihleri belirliyoruz.
 4. Hocamız o tarihten bir gün önce şehrinize gelip kalacağı oteli ayarlıyor. Dinleniyor. Ve tam saatinde adresinizde saat sabah 8:30 da bulunmuş oluyor.
 5. Tanışma bitiyor. Masanıza laptop düzeneğini kuruyor.
 6. Her birinize 2 tane kitap veriyor.
 7. Birinci kitap konu anlatımının ve formüllerin olduğu kitaptır.
 8. İkinci kitap soru bankasıdır.
 9. Konu anlatım kitabında noktalı yerler vardır. Soruların metni yazılıdır ama çözümleri yoktur. Soruların altlarına çözümlerinin yazılabileceği boşluklar bırakılmıştır.
 10. Program 3 gün sonra bittiğinde bu boşlukları siz doldurmuş olacaksınız.
 11. Sabah saat 9:00 da ilk ders başlar. 10:30 da biter. Konu anlatım kitabındaki bilgiler laptop ekranına bir bir gelmeye başlar. Hoca anlata anlata ilerletir sistemi. Kesinlikle not tutturulmaz. Sadece dinlemeniz ve anladım demeniz sağlanır. İlk aşama budur.
 12. Saat 10:30 ile 11:00 arasında boşluk verilir. İkramlar yenir. İhtiyaçlar giderilir.
 13. İkinci ders saat 11:00 de başlar ve 12:30 da biter. Yine not tutturma yaptırılmaz. Olayın buluş noktası bu. Not tutturulmaz. Bütün gücünüz anlamaya yönlendirilir. Hoca ders işlerken asla not tutturmaz. Yazın bakalım demez. Ellerinizi yormaz. Bıktırmaz. Hep yeni şeyler öğrene öğrene ilerlersiniz. Ne kadar da kolaymış diye diye zaman hızla akıp gider.
 14. Saat 12:30 ile 14:00 arasında boşluk verilir. Öğlen yemeği yenir. Biraz kestirilir. Bahçe varsa çıkılıp temiz hava alınır.
 15. Üçüncü ders saat 14:00 te başlar. Tam 15:30  a kadar devam eder. Aynı usulle not tutturulmadan heyecanla yeni konu ve bilgiler öğretilir. Bir de bakarsınız ki okulda 1 ayda öğrenemediğiniz şeyleri 30 dakikada öğrendiğiniz zaman dilimleri yaşanır. Ya hocam bu kadar kolay mıydı bunlar denir.
 16. Saat 15:30 ile 16:15 arasında boşluk verilir. Boşluk 45 dakikadır. Öğlen çayı içilir. Meyveler yenir. Muhabbet koyudur artık.
 17. Saat 16:15 de son derse başlanır. Saat 17:45 de biter. Yine not tutturulmaz. Bütün enerjinizi sadece anlamaya verdirerek ders işlenir.
 18. Şimdi artık gün bitti. Zaten çok iyi anladığınız şeyleri yazma zamanı gelmiştir. Her öğrenci kendi laptobunu açar. Herkesin laptobuna o gün gösterilen şeyler atılır. Ve başlarsınız günün en başından beri gördüğünüz ve anladığınız şeyleri yazmaya başlarsınız. Bu yazma işlemi genelde 3 saatte bitiyor. 1 saatte bitirenler bile çıkabiliyor. İnsan anladığı şeyi kendine göre hızlı yazar ya. İşte bu yüzden erken yazanlar çıkıyor.
 19. Saat en geç 21:00 gibi yazma işlemi bitiyor. Ve herkes evlerine gidiyor. Hocamız da oteline gidiyor.
 20. Yarın yine saat 8:30 buluşuyorsunuz. Ve aynı dünkü yaptığınız gibi bir gün daha yaşıyorsunuz.
 21. Ertesi gün yani son gün yine saat 8:30 da buluşuyorsunuz ve aynı şekilde çalışıyorsunuz. Saat 21:00 olduğunda yazma bitiyor.
 22. Yani saat 21:00 itibariyle birinci kitap yani konu anlatım kitabı anlayarak ve yazdırarak bitmiş oluyor.
 23. Bitirilen konular şunlar oluyor. Sayılar ve çeşitleri, tek, çift, ardışık, asal sayılar, faktöriyel ile ilgili sayı soru çeşitleri, sayı basamakları, bölme ve özellikleri, tam bölünme kuralları, asal çarpanlara ayırma, OKEK, OBEB, rasyonel sayılar, ondalık sayılar, devirli ondalık sayılar, sıralama yöntemleri, basit eşitsizlikler, mutlak değer, üslü sayılar, köklü sayılar, çarpanlara ayırma, oran ve orantı, denklem çözme yöntemleri, sayı ve kesir problemleri, işçi havuz problemleri, hareket problemleri, yüzde problemleri, faiz problemleri, karışım problemleri.
 24. Sonra ikinci kitaptaki soruları nasıl bir yöntemle çözeceğiniz anlatılacak. Bu soru bankasını çözme yöntemi çok önemli. Bu soru bankasındaki testlerin sol yanlarında AŞAMA-1, AŞAMA-2 , ….. gibi şeyler yazılıdır.
 25. İlk başladığınızda AŞAMA-1 testleri var. Buraya dikkat. Başladınız kitabı çözmeye. Fakat başlamadan önce laptobunuza AŞAMA-1 dosyasını yükleyeceksiniz. Bu dosyada kitaptaki soruların AŞAMA-1 olanlarının çözümleri var. Karşınızda dosya açık. Kitaptan 1.testin 1.sorusunu çözdünüz. 2.soruya geçmeyeceksiniz. Hemen laptoptaki dosyadan o sorunun çözümünü inceleyeceksiniz. Hatalı yapmışsanız silip doğrusunu yazacaksınız. Sonra ikinci soruyu çözeceksiniz. Sonra yine laptontan çözümünü inceleyeceksiniz. Hatalı ise silip doğrusunu yazacaksınız. Yani hatalarınızı göre göre ilerleyeceksiniz. Kitaptaki 2000 den fazla soru adedini işte bu şekilde çözeceksiniz.
 26. Bu model çok önemli. Çünkü mesela 12. soru da hata ettin. Çözümünü öğrenince hatanı gördün. Biraz sonra aynı soru modeli geldiğinde hata yapmamış olman sağlanıyor.
 27. Zaten öğrencilerin başarısızlığının sebebi budur. Soru bankası var. Çözümleri yok. Yapamadığında kimseye soramıyor. Genellikle sorma imkanı herkesin yok. Ama bizim sistemimizde öyle değil. Anında çözümünü öğren. Hatanı gör. Yeni sorulara devam et. Öğrene öğrene ilerle. Çözemedim ve çözümü de yok zaten baba. Ben ne yapacağımı bilemiyorum anne. Kafayı yiyeceğim. Ne zor şey bu matematik demeyeceksin artık. Hem de soruların çözümleri kıytırık değil. Tane tane sen sağ oka bastıkça tane tane sıra sıra geliyor. Anlamaman mümkün değil.
 28. İşte böyle canlar. Artık talep arttıkça evinize gelip bu sistemle kısa zamanda matematiği sevdirerek öğretecek olan hocalarımız var. Evet bir çok öğretmenimize ekmek kapısı açılmış oldu.
 29. Hocamız 5 gününü bu işe ayırmış oluyor. 2 günü git gel zamanıdır. 3 günü de bizzat ders gösterme zamanıdır. Günde net 6 saat ders gösteriliyor. 40 dakika üzerinden düşünürsek günde sanki 9 ders gösterilmiş gibi oluyor. Sadece 3 günlük ders gösterme aşamasında toplam 27 ders görmüş gibi oluyorsunuz.
 30. Bu hizmetin ücreti nedir?
 31. 4 kişilik bir grup iseniz kişi başına 900 liradır.
 32. 3 kişilik bir grup iseniz kişi başına 1200 liradır.
 33. 2 kişilik bir grup iseniz kişi başına 1800 liradır.
 34. Sadece siz tek başına iseniz 3600 liradır.

Copyright Sunummat 2014 - web Tasarım : myilmaz